Často kladené dotazy

Tvorba webu Václav Švestka

Tvorba rozsáhlejšího webu nebo e-shopu je srovnatelná s procesem stavby domu. Pokud budete stavět dům, tak také pošlete stavební firmě projekt, podle kterého lze připravit nabídku. V našem oboru také nemůžeme vytvořit nabídku bez přesného zadání. Tímto zadáním je pro samotnou výrobu struktura webu s popisem funkcí a grafické návrhy. Jinak je k řešení možné přistoupit mnoha způsoby a cena se může řádově lišit.
Zpravidla jsem schopen Vaše stránky realizovat do 21 dnů od objednání. Při rozsáhlejším projektu se vždy se zákazníkem domluvím na harmonogramu prací, které může sledovat na internetu. To znamená, že Vaše stránky budou realizovány na mé subdoméně. Toto má jistou výhodu v případě, že stránky již vlastníte.
Responzivní design je o pohodlném zpřístupnění obsahu webu uživateli bez ohledu na zařízení jaké používá. Běžná internetová stránka se na mobilním zařízení zobrazí celá - veškeré ovládací prvky jsou malé a návštěvník si musí každou část stránky přiblížit, aby ji vůbec mohl ovládat či číst. Je to takové prohlížení internetové stránky přes klíčovou dírku. Samotná ergonomie je také uzpůsobena k použití na počítači. Tlačítka jsou malá a odkazy blízko sebe. Na mobilním zařízení však vše ovládáte prsty a ty mají mnohem větší plochu než kurzor myši. Responsive design zohledňuje jak veškeré ergonomické požadavky mobilních zařízení, tak se zamýšlí nad prioritami obsahu. Samotný web se začíná tvořit od mobilního zařízení a díky omezenému prostoru lépe vystoupí prvky, které jsou pro web skutečně důležité. V konečném důsledku tento přístup pozitivně ovlivňuje i verzi na počítači. Web je mnohem lépe cílen na svůj hlavní úkol. Více informací najdete v článku Responzivní design
Ne. Grafiku, nebo-li šablonu webu vybírám z velmi rozsáhlého množství šablon dostupných na internetu (např. templatemonster). Pokud však naleznete někde na internetu grafiku, kterou byste chtěli zakomponovat do Vašeho nového webu, pak mi tuto grafiku pošlete a uděláme z ní Váš nový web :-)